UKF na veľtrhoch a výstavách o vzdelávaní

Informácie sú kľúčové. To vedia aj študenti, ktorí si hľadajú vhodnú vysokú školu, preto naša univerzita nechýba na podujatiach zameraných na pomaturitné vzdelávanie.

Svoje popredné miesto medzi slovenskými univerzitami UKF v Nitre potvrdzuje aj pravidelnou účasťou na výstavách a veľtrhoch vzdelávania. Jej kvalita, renomé a rozmanitosť študijných programov priťahujú návštevníkov týchto podujatí s tým, aby čo najviac zistili nielen o ponuke štúdia na všetkých fakultách, ale aj o príležitostiach v rámci zahraničných mobilít, o možnostiach ubytovania či pestrom študentskom živote.

Gaudeamus – Akadémia Bratislava

V roku 2023 sa naša univerzita predstavila na viacerých výstavách a veľtrhoch zameraných na vzdelávanie. V dňoch 10. – 12. októbra 2023 sa zúčastnila na Európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus – Akadémia Bratislava 2023. S prezentáciou o našej univerzite a vzdelávaní na nej v Pedagogickom centre vystúpila prorektorka pre vzdelávanie UKF prof. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD.

Veľtrh na výstavisku Incheba Expo Bratislava priniesol ponuku až 408 univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií zo SR a ďalších 17 krajín. Študenti si mohli vybrať z viac ako 7-tisíc študijných programov, vypočuli si prednášky, prezentácie, využili poradenský servis i testovacie centrum. Celková návštevnosť veľtrhu Gaudeamus - Akadémia Bratislava bola podľa organizátora -  spoločnosť MP-Soft, a. s. - 11 843 študentov a 280 pedagógov. Podľa jej informácií sú u študentov najžiadanejšími oblasťami vzdelávania ekonómia a manažment, ekologické a environmentálne vedy, mediálne a komunikačné štúdiá, sociálne práce, učiteľstvo a psychológia.

R Gaude 01w

Počas prvých dvoch dní veľtrhu prebehol 1. ročník súťaže o najlepšiu expozíciu veľtrhu. Hodnotených bolo 14 expozícií prihlásených vystavovateľov, bol medzi nimi aj stánok našej školy. UKF v Nitre získala pekné 9. miesto, pričom vyššie priečky obsadili vysoké školy a univerzity v Česku a 2 najväčšie VŠ v Bratislave.

Kam na vysokú Roadshow

UKF v Nitre sa prezentovala aj na výstave Kam na vysokú Roadshow 2023/24 - konkrétne v mestách Prešov a Banská Bystrica. Podujatie v 7 mestách SR organizuje Národné kariérne centrum (NKC) v Trnave.  Podľa údajov zo záverečnej správy NKC sa výstavy v Prešove 18. októbra 2023 zúčastnilo 1 843 návštevníkov, zastúpených bolo 35 stredných škôl. Spolu 1 530 návštevníkov a 38 stredných škôl je bilancia výstavy v Banskej Bystrici, ktorá sa konala 24. októbra 2023. Celkovo výstavu Kam na vysokú Roadshow 2023/24 vo všetkých mestách navštívilo 11 469 záujemcov, účasť na výstave malo 262 stredných škôl.

R Kam VS02w     R Kam VS01w

Gaudeamus Slovakia Nitra a Región Košice

Naša univerzita nechýbala ani európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Slovakia Nitra 2023, ktorý sa konal 14. a 15. novembra na výstavisku Agrokomplex Nitra. Veľtrh návštevníkom ponúkol 307 univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií, študenti si mohli vybrať z viac ako 5 500 študijných odborov. Okrem tuzemských boli na veľtrhu zastúpené aj univerzity a vysoké školy z ďalších 16 krajín. Záujemcovia mohli absolvovať 22 prednášok vystavujúcich škôl, mohli využiť Testovacie centrum a Poradenský servis.

R Gaude KE 01w

Gaudeamus je najväčšia séria veľtrhov vzdelávania v Slovenskej a Českej republike. Veľtrhy majú 29-ročnú tradíciu a každoročne prebiehajú v Brne, Prahe, Nitre a Bratislave. V roku 2023 sa navyše konal aj nový veľtrh Gaudeamus Región Košice (27. a 28. novembra 2023 v Kulturparku), kde, samozejme, bola aj informačný stánok našej univerzity. Na veľtrhu sa podľa organizátora – spoločnosti MP-Soft, a. s. – predstavilo 132 univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií. Študenti si mohli vybrať z viac ako 5 500 študijných programov. Popri domácich univerzitách tu boli zastúpené aj vzdelávacie inštitúcie z 13 ďalších krajín. Celková návštevnosť Gaudeamu Región Košice 2023 bola 1 814 študentov a 47 pedagógov.

R Gaude KE 02w

- R -, foto: R - Kancelária rektora, Mgr. Mária Ivančíková, R – Oddelenie vzdelávania, archív NKC Trnava